Testowa wersja programu 4Trans – Sprawdź, dlaczego warto!

Największym wyzwaniem w Twojej firmie transportowej jest rozliczanie czasu pracy kierowców? Nieustannie zmieniające się przepisy spędzają Ci sen z powiek? Skomplikowane regulacje, ciągłe zmiany prawne, ale też mnogość zależności powodują, że rozliczanie czasu pracy jest trudne. Przetestuj za darmo narzędzie, które umożliwi Ci kontrolę i rozliczenie czasu pracy w prosty sposób! Sprawdź program 4Trans w swojej firmie.

Tylko w Akademii Czasu Pracy rocznie prowadzimy ok. 100 webinarów, live’ów i szkoleń na temat rozliczania czasu pracy kierowców, zmian przepisów i zagadnień pobocznych mających wpływ na sposób rozliczania. Mimo to wciąż pojawiają się liczne pytania, które wynikają ze skomplikowanych zapisów prawnych dotyczących poszczególnych kwestii czasu pracy kierowców. 

Rozwiązaniem wielu problemów przewoźników jest 4Trans. Jest to specjalistyczne oprogramowanie dla firm transportowych, dzięki któremu kontrola i rozliczanie czasu pracy kierowców stanie jest proste, zautomatyzowane, szybkie i pewne. System umożliwia weryfikację manipulacji przy danych z tachografów, wyłapywanie ewentualnych błędów czy też optymalizację kosztów przewoźnika. 

Umęczony jak przewoźnik

Jeśli posiadanie własnej firmy transportowej było Twoim marzeniem, to z pewnością już pierwsze miesiące działalności skonfrontowały Cię z brutalną rzeczywistością przewoźników. Mnogość spraw, których musisz jako właściciel dopilnować, może przerażać. Sytuacji nie ułatwia fakt, że transport podlega szczególnej uwadze choćby Parlamentu Europejskiego, w którym niemal cały czas pojawiają się nowe perspektywy udoskonaleń przepisów. 

Wyzwań, z którymi mierzą się przewoźnicy, jest mnóstwo – inflacja i niestabilność cen paliw, braki kadrowe, częste zmiany przepisów w poszczególnych krajach i UE, cyfryzacja. Sytuację komplikuje też m.in. niedawne wyjście Wielkiej Brytanii z UE czy wojna w Ukrainie i zerwanie stosunków handlowych z Rosją.

Zmiany przepisów dotyczących rozliczania czasu pracy kierowców są normą. Jednak, czy to oznacza, że przedsiębiorcy transportowi są do nich przyzwyczajeni? Zdecydowanie nie. Nieustanne zmiany legislacyjne wiążą się z wieloma godzinami szkoleń, poszukiwaniem rozwiązań i wsparcia eksperckiego w tym zakresie. To także stała niepewność, czy aby wszystkie rozliczenia zostały wykonane zgodnie z obowiązującym prawem. Taka sytuacja wywołuje ciągły stres i obawy wśród przewoźników, dla których wciąż zmiany przepisów to nie jedyny problem, z którym muszą się mierzyć.  

Nie musi być źle 

O ile mówi się, że rozwiązaniem niedoboru kadrowego – na poziomie ok. 200 tys. kierowców ciężarówek w Polsce mogą być pojazdy autonomiczne, tak również są recepty na inne wyzwania przewoźników. W tym również znajduje się rozwiązanie problemów wynikających z ciągłych zmian przepisów prawnych, które mają znaczenia na rozliczanie czasu i płacy kierowców zawodowych. 

Jedynym z najważniejszych narzędzi, które może przysłużyć się przewoźnikom w takiej sytuacji jest specjalistyczne oprogramowanie 4Trans. To zaawansowany system, który na bieżąco jest aktualizowany do najnowszych przepisów, by w profesjonalny sposób pomóc Ci w agregacji i rozliczeniu czasu pracy kierowców. Oprogramowanie umożliwia analizę i kontrolę danych z wykresówek, kart kierowców i tachografów. 4Trans to także narzędzie, które pomoże w sporządzeniu rzetelnej ewidencji czasu pracy, rozliczeniu delegacji i minimalnych płac na terenie wszystkich krajów, po których poruszają się Twoje ciężarówki. 

Czas poświęcony na rozliczenia czasu pracy kierowców może zamknąć się w kilku minutach, co w tradycyjnych – manualnych metodach rozliczenia może kosztować wiele godzin i dni pracy. Jednocześnie system 4Trans daje pewność, że wykonane analizy są właściwe i zgodne z obowiązującymi przepisami. 

Rozliczanie na mistrzowskim poziomie

Nieprawidłowe rozliczenie czasu pracy kierowców może być dotkliwe w skutkach i kosztować nawet 30 000 zł czy ograniczenia w działalności lub utratę dobrej reputacji – licencji. Zatem znajomość przepisów i właściwe ich stosowanie jest kluczowe w prowadzeniu przedsiębiorstwa transportowego. Ewentualnie wsparcie w postaci programu 4Trans może idealną odpowiedzią na bolączki przewoźników, których czas jest zbyt cenny, by nieustannie poświęcać go na analizowanie nowych zapisów legislacyjnych i rozliczanie czasu kierowców na własną rękę. 

4Trans jest gwarantem wysokiej efektywności rozliczeń według własnych parametrów. To oznacza, że istnieje w systemie możliwość edycji poszczególnych ustawień – na przykład dotyczących pomniejszenia ryczałtów za nadgodziny. System eliminuje ryzyko błędów, a co za tym idzie, zmniejsza ryzyko kary, którą przewidziano za błędnie rozliczony czas pracy kierowców. 

Dane, które są wprowadzone do programu 4Trans łatwo można przeglądać, analizować, a co więcej – rozwiązanie to współpracuje ze wszystkimi systemami do pobierania danych analogowych i cyfrowych, dzięki czemu następuje też spore odciążenie. 

Co istotne – system świetnie sprawdzi się w małych firmach transportowych, jak i większych organizacjach, w których bazuje się na dużej ilości danych. 4Trans ma możliwość skonfigurowania wielu stanowisk pracy.

Dlaczego warto rozliczać się samodzielnie?

Samodzielne rozliczanie nie oznacza większego ryzyka błędu – a w wielu przypadkach wręcz przeciwnie – może być znacznie korzystniejsze, niż zlecenie usługi rozliczenia zewnętrznej firmie. Przede wszystkim za samodzielnym rozliczaniem czasu pracy kierowców przemawia argument związany z potencjalną kontrolą w firmie. Samodzielne rozliczanie czasu przez 4Trans ogranicza ryzyko błędu, a jednocześnie zapewnia pracownikom/przewoźnikowi pełną wiedzę i wgląd w analizowane dane. Wiedza w zakresie rozliczenia, możliwość swobodnego dostępu do danych znacznie ułatwiają proces kontroli. 

Kwestia oszczędności dotyczy nie tylko wynagrodzenia za wykonanie rozliczenia, ale również dotyczy systemu rozliczenia – konfiguracji i implementacji wszystkich rozwiązań, które umożliwiają optymalizację kosztów. Z wielu obserwacji Akademii Czasu Pracy wynika, że niestety niekorzystne rozliczenia często mają miejsce w sytuacji, w które następuje outsourcing usługi. Samodzielne rozliczenie poprzez 4Trans może znacznie ograniczyć wydatki firmy. 

Przetestuj 4Trans za darmo 

4Trans nie jest oprogramowaniem, które można zdobyć za darmo, jednak przed podjęciem decyzji warto jest samodzielnie zweryfikować, czy i w jaki sposób program usprawni pracę w Twojej firmie. Dlatego właśnie istnieje możliwość przetestowania go przez 30 dni, by móc w pełni poznać jego funkcjonalności i obsługę. 

Aby móc sprawdzić, jak 4Trans sprawdzi się u Ciebie – wypełnij formularz 

Dodaj komentarz