Chcesz wiedzieć czego się uczyć, aby dobrze zarabiać? Dowiedz się, kim jest spedytor międzynarodowy!

Obecnie coraz więcej młodzieży wybiera swoje kierunki studiów, biorąc głównie pod uwagę nie zainteresowania, a późniejsze profity płynące z pracy po ich ukończeniu. Nie jest to nic złego ani zaskakującego. Każdy chce, aby wysiłek, który włoży w naukę, był początkiem dostatniego życia. Z tego powodu młodzi ludzie poszukują zawodów, które są jednocześnie ciekawe oraz opłacalne. Jednym z nich jest niewątpliwie spedytor międzynarodowy. Jeżeli więc należysz do tej grupy osób, to następujący tekst z pewnością Cię zainteresuje.


Na czym polega praca spedytora?

Spedytor jest osobą odpowiedzialną za organizowanie przewozu różnego rodzaju ładunków. Zakres jego obowiązków jest jednak znacznie większy. Zajmuje się również kontaktem z klientem i pozyskiwaniem nowych nabywców. Trzyma pieczę, nad obsługą zleceniodawców i sprawuje nadzór nad  ustalaniem cen oferowanych usług. Poza tym spedytor ma baczenie na to, aby proces transportowy przebiegł pomyślnie. Jego praca nie należy do łatwych. Osoby, które są zainteresowane tą ścieżką kariery, muszą wykazać się odpornością na stres, cierpliwością oraz odpowiedzialnością.


Kim jest spedytor międzynarodowy?

Praca spedytora międzynarodowego jest trudna, ale satysfakcjonująca i opłacalna. Osoba na tym stanowisku zajmuje się całym procesem pozyskania Klienta oraz nadzoru świadczenia dla niego usług transportowych na międzynarodowym obszarze. Musi on znać przepisy prawa transportowego krajów, do których wysyłany jest towar. Zadaniem spedytora międzynarodowego jest znalezienie takiego środka transportu, który będzie najkorzystniejszy dla klienta. Co więcej, jest zobowiązany do skompletowania wszelkich wymaganych dokumentów i zezwoleń niezbędnych do przejazdu przez dany kraj. Jest też odpowiedzialny za zabezpieczenie ładunku na czas podróży. Tak więc praca spedytora międzynarodowego nie należy do prostych. Jest jednak stosunkowo opłacalna.


Ile zarabia spedytor międzynarodowy?

Co prawda jest to bardzo indywidualna kwestia, więc trudno klarownie zdefiniować jakiej kwoty można w tej pracy się spodziewać. Nie każdy spedytor międzynarodowy zarabia tyle samo. Wszystko zależy od ilości zleceń oraz stażu pracy i tego, gdzie dany spedytor pracuje. Jeśli chodzi o zarobki w Polsce, to mediana wynosi około 5000 zł brutto.


Czym się różni logistyk od spedytora

Wiele osób myli te dwa zawody. Nie bezpodstawnie, gdyż wiele je łączy, lecz dotyczą one nieco innych zagadnień. Zadaniem logistyka jest zaplanowanie procesu transportowego. Może to dotyczyć obsługi klienta, realizacji zamówień, czy chociażby przepływu informacji. Poza tym musi posiadać wiedzę nie tylko na temat transportu, ale również  handlu i ekonomii. Tak więc kompetencje logistyka są znacznie większe. Spedytor natomiast ma za zadanie zorganizować transport, przy pomocy zaprzyjaźnionych partnerów.


Co zrobić, aby zostać spedytorem?

Najważniejszym aspektem pracy jako spedytor jest doświadczenie. Tego pracodawcy najczęściej wymagają od kandydatów. Naturalnie nie można oczekiwać, że młode osoby takie doświadczenie będą posiadały, tym bardziej, jeśli dopiero zainteresowały się tym zawodem. W tym wypadku jedynym wyjściem jest szkoła lub kurs, który w pewien sposób przygotuje ich do pracy jako spedytor. Co prawda w Polsce nie ma studiów spedycyjnych, z wyjątkiem studiów podyplomowych, ale są inne możliwości. Osoby młode mogą zainteresować się tematem już na etapie wyboru szkoły średniej. Jeśli zdecydujesz się na technikum, to będziesz mógł skończyć szkołę z tytułem technika spedytora (przy odpowiednim wyborze kierunku). W wypadku, gdy jesteś starszą osobą, a szkołę średnią masz już za sobą, możesz zdecydować się na inne wyjście. Liczne szkoły policealne mają w swojej ofercie kierunek technika spedytora. Nauka trwa krócej, niż w technikum,  a również w pewien sposób przygotuje Cię do tego zawodu. Najmniej czasu zajmie Ci ostatni sposób na uzyskanie uprawnień do wykonywania tego zawodu. Mowa o kursach spedytorskich, które trwają maksymalnie kilka tygodni. Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujesz, musisz pamiętać o tym, że początki będą bardzo ciężkie, aczkolwiek warto się przemęczyć, dla stabilnej przyszłości.

<h5></h5><div ><script type="text/javascript" src="https://app.getresponse.com/view_webform_v2.js?u=zjZW2&webforms_id=26272303&v=0"></script></div>

Zobacz film na YouTube

<h5></h5><div ><script type="text/javascript" src="https://app.getresponse.com/view_webform_v2.js?u=zjZW2&webforms_id=27157603&v=0"></script></div>

Kup nagranie z webinaru

Wpisz czego szukasz

Dodaj komentarz